Lameplast Group oferuje firmom reprezentującym przemysł farmaceutyczny oraz kosmetyczny współpracę w szerokim zakresie, począwszy od produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, poprzez rozwój produktu (działając jako CRO, tworząc formulację zgodnie z potrzebami klienta, przeprowadzając proces rejestracyjny), aż po kompleksowe usługi produkcji kontraktowej (CMO).

Produkcją opakowań w ramach grupy zajmuje się Lameplast S.p.a, firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu innowacyjnych opakowań z tworzyw sztucznych, włączając w to zaawansowane polimery. Lameplast pracuje w oparciu o najwyższe normy jakościowe, także w zakresie czystości opakowań (klasy czystości ISO 7 i ISO 8).

Portfolio Lameplast szczególnie skoncentrowane jest na jednodawkowych opakowaniach dla produktów wymagających sterylności i/lub pozbawionych konserwantów i obejmuje szeroki wachlarz ampułek plastikowych (minimsów). Istotnym uzupełnieniem tej oferty są również opakowania z dozownikami dopochwowymi oraz doodbytniczymi.

Osobnym segmentem działalności realizowanym przez część grupy, firmę C.O.C Farmaceutici S.r.l, jest produkcja kontraktowa oraz oferta gotowych produktów rynkowych pod marką własną klienta, czyli private label.

Spektrum produktów private label szczególnie rozbudowane jest w następującym zakresie:

  • krople okulistyczne, opakowania jednodawkowe (monodose, minimsy)
  • krople okulistyczne, opakowania wielodawkowe (krople bez konserwantów oraz zawierające konserwanty)

C.O.C Farmaceutici posiada niezbędne certyfikaty i licencje (GMP, ISO) wymagane dla produkcji leków oraz wyrobów medycznych zarówno w formie sterylnej jak i niesterylnej.